آوریل 14 2019 ۰دیدگاه
شیشه-یا-پلکسی-گلاس طلق البرز

شیشه یا پلکسی گلاس؟

کلمه پلکسی گلاس در واقع یک نام تجاری است. و از یک پلاستیک جامد و شفاف ساخته شده، پلی متیل متاکریلات یا یک پلاستیک اکریلیک شفاف است که اغلب به جای شیشه استفاده می شود. همچنین Perspex، Acrylite و Lexan نام های تجاری دیگر به جای پلکسی گلاس است.

صرف نظر از نام تجاری، این نوع از محصولات اکریلیک در درجه های مختلفی از کیفیت و قدرت قرار می گیرد، شما این محصولات را نیز به عنوان ورق های پلاستیکی و / یا ورق اکریلیک می شنوید.

تاریخچه شیشه و پلکسی گلاس؟

بیایید این محصول را در تاریخ نگاه کنیم. شیشه  برای مدت زمان زیادی حامی استاندارد برای لوازم روشنایی خانه بوده است. با توسعه و ظهور پلکسی و وسایل تجاری و مبلمان اکریلیک،  امروزه پلکسی گلاس همچنان به استفاده های فراوان در مبلمان خانگی استفاده می شود، عمدتا به علت مقاومت در برابر شکست آن ، ساخت آن را امن تر می کندو به عنوان مبلمان و قطعات کاربردی استفاده می کنند. در نتیجه که قدرت یک عامل کلیدی در استفاده از پلکسی گلاس است.

شیشه یا پلکسی گلاس

 

شیشه یا پلکسی گلاس؟

شیشه نسبت به پلکسی گلاس هزینه کم تری دارد و می تواند مقاوم در برابر خراش باشد و راحت تر بازیافت شود. اما  مزایای plexiglass  این است که قوی تر، مقاوم تر در برابر عناصر و فرسایش نسبت به شیشه است. با این حال، قیمت ها به اندازه و ضخامت آن بستگی دارد، و همچنین  پوشش های UV از جمله ویژگی های آن است. به طور کلی، نگهداری طولانی مدت و هزینه های جایگزینی ویژگی پلکسی گلاس است.

glass-or-plexiglass

بازتان نور

سطوح شیشه ای نور بیشتری نسبت بهپلکسی گلاسبازتاب می نماید، و گاهی اوقات می توان جلوه های ناخواسته یا انعکاس را ایجاد کرد. این یکی از دلایلی است که بسیاری از سازندگان آکواریوم از پلکسی گلاس استفاده می کنند،

قابل حمل بودن

پلکسی گلاس نیز فوق العاده انعطاف پذیر و سبکتر از شیشه است. علاوه براین قدرت نسبی ان بیشتر است. شیشه دو برابر چگالی پلکسی گلاساست، یک ورق از پلکسی گلاس وزن کمتر از یک برگ شیشه ای از ابعاد مشابه دارد، بنابراین مزایای دیگر آن هزینه های حمل و نقل پایین آن است.

 

۴ دلیل برای استفاده از ورق پلکسی گلاس برای پنجره

 

 

صرفه جویی در هزینه

ایمنی و قدرت

خلاقیت و سهولت استفاده

انتقال نور

هنگامی که نگاهی به تمام مزایای استفاده از ورقه های اکریلیک بر روی شیشه های سنتی برای برنامه های کاربردی در پنجره می بینید، تولیدکنندگان برای سالها  plexiglass را  انتخاب کرده اند. این به این معنا نیست که شیشه سنتی مزایای آن نداشته باشد، اما پلکسی گلاس یک جایگزین با دوام تر، همه کاره و اقتصادی برای شیشه است.

 

برای اطلاعات بیشتر با شماره های ۳۳۹۳۱۱۶۴-۳۳۹۳۳۰۹۳ -۰۲۱  تماس بفرمایید.

آدرس وبسایت:

alborzplastomer.ir

 

طلق البرز  محصولات متنوع با کیفیت بالا، قیمتی مناسب و خدمات عالی ارائه مینماید.

 

در شبکه های اجتماعی ما میتوانید نمونه کار ها و ایده های جالبی که از محصولات ما ارائه گردیده دیدن فرمایید.

blogfa

instegram

linkedin

اکریلیک شفاف

Write a Reply or Comment